Roger Michael kardinál Mahony patří mezi nejliberálnější církevní představitele v USA. Proslul stavbou nákladné katedrály synkrestistického vyznění v Los Angeles a tím, že dlouhodbě kryl nemravné či dokonce zločinné jednání homosexuálních kněží ve své arcidiecézi. Současným arcibiskupem Los Angeles byl zbaven všech administrativních a veřejných funkcí. Tisíce amerických katolíků protestovaly proti jeho účasti na konkláve.

Převzato a přeloženo z Rorate Caeli

Ukázky liturgické revoluce kardinála Mahonyho (převzato z různých zdrojů – omluvte nižší kvalitu snímků):

Komentáře: 8 - k článku Zlověstná radost kardinála Mahonyho

 1. josef napsal:

  jak může žvanit vítej kleriko, když ji nikdo ani kolárek nenosí

 2. Libor Rösner napsal:

  uf:(

 3. Macek napsal:

  Tak kardinál Mahony se modlí za papežovy černé boty. To už je opravdu vrchol. A svatý František musí být přešťastný – ó ano, ten má přece v nebi na starosti krámek s černou obuví :-)

  Nebo:
  Setkáváme se s Ježíšem bez příkras – nemyslíte pane kardinále, že třeba Sixtinská kaple by potřebovala čistě vybílit, překrýt ty triumfalistické cetky? A uprostřed by mohl být pařez co symbol jednoduchosti a náčiní z plastu a ….. mezi tím ptáčkové ….. aby měl sv. František v nebi radost.

  A na závěr už kardinál sdílí energii – to je přímo elektrizující poselství pane kardinále. Elektřina, jak známo, má spojení s magnetismem a tu už je jen kousek k pokroku v dialogu s animisty a duchaři.

 4. Ivan František napsal:

  Takže spíše mesmerismus s okultismem. Ti mi připadne jako okultistická seance než mše

 5. Arnošt Weselka napsal:

  Liturgický vandalismus

 6. Martin Kavka napsal:

  Tak mám pocit, že karneval neskončil, ale teprve začne. Ale nepochopil jsem, k čemu tam má na tom stole ty džbány na mošt.

 7. Ivan František napsal:

  No jasně , ty džbány. Vy z nich necítíte tu energii? To sdílení jako v prvotní církvi?
  Nám není dáno znát učel těchto nádob, ale musíme věřit, že je to součást nových letnic. A znamením po všechny časy se stanou černé boty našeho nového pontifika.

  Je docela možné, že jsem též něco nepochopil, ale uchopit v chaosu kousíček řádu je v tomto světě dosti obtížné. Ještěže nám to kardinál Mahony tak pěkně vysvětlí.Člověk hned ví na čem je.

 8. Tomáš napsal:

  Zrovna jsem to chtěl říct. To je ten pravý karneval, co vidíme na fotkách, a ne papežská mozeta…