Louie Verrecchio

ptaci

Jak se dalo očekávat, v útoku na „holubice míru“ jde patrně o víc
než jen o prostý souboj ptáků.

Tisková zpráva, Vatikán: Na dotazy reportérů, směřující k osudu „holubic míru“, vypuštěných dětmi tuto neděli v přítomnosti papeže Františka, nebude tiskové středisko Svatého stolce reagovat. Rovněž tak nebude komentovat fámy o jistých „restauračních skupinách“, jež měly být do tohoto incidentu zapojeny. Přesto bylo oznámeno, že komise Ecclesia Dei celou věc přezkoumá.

Holubice byly napadeny mořským rackem a vránou, což v přítomném davu přihlížejících vyvolalo hrůzu a přimělo přítomné rodiče k zakrývání očí svých dětí, aby je před pohledem na toto strašné krveprolití uchránili.

„Dokud vyšetřování nebude ukončeno, nebudou vydávána žádná veřejná prohlášení“, prohlásil tiskový mluvčí.

Jeden z vysoce postavených kuriálních kardinálů, informovaný o průběhu vyšetřování, pod podmínkou anonymity potvrdil, že i když viník není ještě znám, hlavním podezřelým je Kněžské bratrstvo sv. Pia X. (FSSPX), označené za „zájmovou organizaci pelagiánů“.

Následně připustil: „Od nich to k chrámu sv. Petra není více jak dva kilometry, typická vrána to i s přestávkami zvládne do dvou hodin. To je vše, co vám k tomu mohu sdělit“.