„Účastníci Prague Pride se nevěnovali jen poslechu a tanci. Mohli se třeba připojit k petici za přijetí novely, která by registrovaným partnerům umožňovala adoptovat vlastní dítě svého protějšku. Podepsat mohli také petici, která odsuzuje zákon proti propagaci homosexuality v Rusku.

Podpisovou akci zahájil profesor Martin C. Putna. Ten také vyzval prezidenta Miloše Zemana, předsedkyni sněmovny Miroslavu Němcovou, předsedu Senátu Milana Štěcha a další zákonodárce, aby zaujali stanovisko k aktuálnímu dění v Rusku.“ (iHned)

Putna paroduje Putina na demonstraci proti Václavu Klausovi


„Jsme přesvědčeni o tom, že je přirozené a potřebné bránit křesťanské hodnoty a morální standardy, jež se do současné podoby utvářely po tisíciletí. Události ve světě představují vážnou výzvu pro ruskou identitu… Vidíme, jak se mnohé euroatlantické země vydaly cestou odmítání svých kořenů, včetně křesťanských, jež jsou základem západní civilizace. Začaly se popírat mravní základy a jakákoli tradiční identita: národní, kulturní, náboženská nebo pohlavní. Prosazuje se politika, jež staví početné rodiny a partnerství osob stejného pohlaví na stejnou úroveň, podobně jako víru v Boha a víru v Satana. Přemíra politické korektnosti dosahuje bodu, kdy se vedou vážně míněné diskuse o registraci politických stran, propagujících pedofilii. Lidé v mnoha evropských zemích se stydí či dokonce bojí hovořit o svém náboženství, jejich svátky jsou rušeny nebo přejmenovávány způsobem, ukrývajícím jejich původní obsah…Navíc je vyvíjena snaha tento model agresivně vnutit zbytku světa… Toto je přímá cesta k úpadku a primitivitě, k hluboké demografické a mravní krizi. Co může být lepším ukazatelem morální krize ve společnosti než je ztráta schopnosti její vlastní reprodukce?“

Z vystoupení Vladimíra Putina na Valdajském fóru, 19. září 2013

Komentáře: 4 - k článku Raději Putna než Putin?

 1. Hamish napsal:

  Hmmm, co na to říct?
  Snad jen že bývalý agent KGB hovoří katoličtěji, než římský biskup František. To jsme to dopracovali…ke konci časů.

 2. nasirov napsal:

  A na otázku novináře, jaké důvody ho vedou k těmto řečem, odpověděl. Kdyby Berlusconi obcoval s chlapci, nikdo by se ho neodvážil soudit!

 3. Libor Rösner napsal:

  ad 1 – Osobně Putina nepodezírám, že by měl takovou snahu hájit křesťanské hodnoty. Rus je Rus, a protože to nemůže říct naplno, jak si to myslí, zabaluje to do této rétoriky.

 4. stolarikova napsal:

  …Ako bolo povedadé vo Fatime, Rusko sa obráti a ono zachraňuje kresťanstvo, verejne sú už toho prejavy. Tomu Zlemu to nesedí, ale nepoškvrnené srdce Panny Márie zvíťazi. Prosme ju o to.Máme jej zbraň – ruženec.