Michal Semín

obama

Jedním z důkazů, že současný konflikt „Západu“ s Ruskem o Krym nemá výlučně geostrategickou povahu, ale že je v něm skryt i hlubší, kulturně civilizační aspekt, je seznam osob, na něž Obamova administrativa uvalila sankce. Bez ohledu na to, co si o těchto sankcích myslím, uznávám, že mají logické opodstatnění ve vztahu k osobám, jež se podílely na přípravě a provedení „akce Krym“. Přesto americká administrativa nenašla dostatek odvahy na to, aby na tento seznam připsala taková jména, jako jsou Putin, Lavrov či Medveděv. K čemu však odvahu nalezla, je k uvalení sankcí, spočívajících v zákazu vstupu na území USA a zmrazení zahraničních kont, na poslankyni Jelenu Mizulinu. Na ženu, jež se ke krymské otázce nijak nevyjadřovala, natož aby se v ní angažovala, a jež je členkou strany, jejíž významný člen proti připojení Krymu k Rusku protestoval (pro korekci viz P. S.). Za co si tedy tento americký vztyčený prostředníček vykoledovala?

Jelena Mizulina, coby předsedkyně Výboru pro rodinu, ženy a děti v Dumě, je hlavní autorkou zákona, zakazujícího propagaci homosexuálního životního stylu mezi dětmi a mládeží. Usiluje též o to, aby byla znemožněna adopce ruských dětí do zemí, v nichž je uzákoněna adopce dětí homosexuálními páry a aktuálně navrhuje, aby se tento zákaz rozšířil o Belgii, kde byl poslanci přijat a králem stvrzen zákon, schvalující eutanazii dětí. Na loňské prorodinné konferenci v Lipsku byla fyzicky napadena LGBT aktivisty, snažící se jí zabránit v pronesení příspěvku o potřebě legislativní obrany rodiny před sociálně inženýrským džihádem kulturní levice. Soudruhu Obamovi, jehož velvyslanci kromě toho, že předepisují, kdo má být ve vládě (Ukrajina) či která vláda má jít od válu (Česká republika), rozvracejí morální klima hostitelských zemí aktivní podporou „pochodů hrdosti“, se tedy nelze divit, že chce lidem jako je Jelena Mizulina touto cestou vzkázat, že kdo vzdoruje kulturnímu imperialismu současných euroamerických elit, musí počítat s nepříjemnými následky.

Jelena Mizulina

Před několika dny vyšel dlouho očekávaný překlad knihy Gabriely Kuby Globální sexuální revoluce, mapující teorii i praxi „genderové“ ideologie, rozvracející přirozený řád ve společnosti. Autorka uvádí hlavní postavy a děje hlubokých sociálních změn, probíhajících v posledních desetiletích, jejichž cílem je zničení posledních zbytků přirozeného mravního řádu a křesťanské civilizace. Zmiňuji to v souvislosti s uvalením sankcí na paní Mizulinu proto, že mezi státy, které neobolševický program genderové revoluce nejen plně akceptovaly, ale i aktivně exportují, současné Rusko, na rozdíl od jeho protivníků, nenalézáme.

 

P.S. Byl jsem upozorněn na skutečnost, že tvrzení, že se paní Mizulina neangažovala ve věci připojení Krymu k Rusku, není pravdivé. Dohledával jsem si potřebné informace a doznávám, že jsem se v jistém ohledu mýlil. Jelena Mizulina byla jednou z 15 poslanců ruské Dumy, jež navrhli novelu zákona z roku 2001, usnadňující proces začlenění Krymské republiky do Ruské federace. Z pověření svého stranického šéfa Sergeje Mironova také připravila návrh zákona, zjednodušujícího proces získávání ruského státního občanství pro obyvatele Ukrajiny. Přesto je evidentní, že v celé „akci Krym“ nehrála klíčovou roli a proto důvod, proč se na seznamu potrestaných objevila právě ona a ne například její stranický boss či jiní ruští politici, jejichž angažovanost v mezinárodně politických otázkách je výrazně větší, souvisí více s její vůdčí rolí na poli zápasu o rodinu a proti homosexualizaci společnosti, než se současnými událostmi na Krymu.

Komentáře: 11 - k článku Obamovy duhové sankce aneb proč ve sporu o Krym nejde jen o Krym

 1. Admin napsal:

  Na titulním snímku jsou podporovatelé Barracka Obamy v Seattle den poté, co vyjádřil svoji podporu sodomitským „sňatkům“ – 10. května 2012. (AP Photo/Kevin P. Casey)

 2. + b. Jan napsal:

  Moc díky, pane Michale, za důležitou doplňující informaci ohledně dění na Ukrajině a Krymu.
  Jen těžko bychom to získávali jinde.
  Je důležité VĚDĚT…, abychom se v tom dokázali orientovat…
  Rád bych jen poprosil o kratší a jednodušsí věty (či souvětí) v článku. (Mám na mysli především poslední větu.)
  Myslím, že se v nich čtenáři (jako třeba já) maličko ztrácí.
  Jinak ještě jednou děkuji a stále na Vás myslím v modlitbě. + J

 3. Stanislava napsal:

  Dobrý den, děkuji za článek, já se orientuji v těch souvětích bez problémů, b. Jane. Nic ve zlém, to je jen přátelské šťouchnutí, ona ta čeština není snadný jazyk ani pro rodilé Čechy.
  Zajímaly by mě podrobnosti zákazu vstupu dalších lidí na území USA.
  Chtěla bych koupit výše uvedenou knihu paní Kuby. Poraďte mi, prosím, kde lze ji objednat.
  Děkuji

 4. Michal Semín napsal:

  Já vím, občas se vyjadřuji poněkud šroubovitě. Většinou si toho všimnu až tehdy, když už článek visí :-)
  Knihu paní Kuby si lze objednat zde: http://www.kartuzian.cz/
  Předpokládám, že se kniha bude prodávat i během přednášek G. Kuby: http://aktualityhvezd.wordpres.....kuby-v-cr/

 5. Janek napsal:

  Pokud si chcete, b. Jane, trochu rozšířit obzor, nejen o dění na Ukrajině, ale hlavně o zahraniční politice SSA, doporučuji interview s Paul Craig Robertsem: https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

 6. bubak_cumbulak napsal:

  Kam to došlo, že za normálnosťou musí stať Rusko. Kde to žijeme

 7. Janek napsal:

  Ono bude ještě hůř.
  Srovnejte si projev poslankyně za KSČ a kněze Hermana za KDU-ČSL (od 8. minuty). Roky přemýšlím, jak může být slušný křesťan, po všech těch excesech, ještě dnes v KDU-ČSL nebo je vůbec volit? :-(
  Jestli je nějaká strana nereformovatelná, jak Herman tvrdí, pak je to právě KDU-ČSL.
  http://www.youtube.com/watch?f.....nlsJn5RFSs

 8. + b. Jan napsal:

  Pozdrav Pán Bůh…
  Ad 5. Děkuji panu Jankovi za tip…
  Toto otřesné svědectví Dr. Robertsona, formou rozhovoru, je doslova prorocké… Takto jasně a zřetelně jsem to ještě neslyšel…
  Je to vlastně velká výzva k modlitbě a pokání…, i když se zde o ní nemluví.
  Doporučuji Všem… + J

 9. David napsal:

  A já se zase ptám, co na to všechno Církev. A opět zjišťuji, že Církev je slepá a hluchá a opět se pouze veze s davem. Možná se mýlím, opravte mne prosím, ale např. po válce Církev v ČSR zaspala, či si toho nevšimla, nástup komunismu a tak národ s 80% katolickou většinou volil komunisty. Na DVK Církev „zapomněla“ odsoudit komunismus!! Kvůli čemu by se měl svolat koncil, ne-li právě kvůli tomu! Ostatně, je známa nějaká reakce papeže, pardon, Římského biskupa na masové protesty a jejich potlačování ve Francii? Já si nic nevybavuji, možná, že jsem právě v ten den kdy se vyjádřil, neposlouchal Vatikán.
  Čím to je? Že by Církev svatá neměla dar rozlišování? Nebo je tady nějaká obdoba Ostpolitik Pavla VI? Či je to příznakem něčeho daleko temnějšího?
  Otázka pro znalce Fatimy: Má to nějakou souvislost se ztrátou milosti, o které se mluví v III. tajemství v souvislosti s nezasvěcením Ruska?

 10. Karel napsal:

  Prosím někoho znalého, kdo ví něco více o arcibiskupu Ševčukovi a jeho cestě do Bruselu. Za sebe mohu říci, že politická gesta jakéhokoliv duchovního nejsou pro mě absolutně směrodatná. Recipročně je na místě otázka, kdo mu financoval cestu a kdo mu hradil náklady spojené s pobytem. A další: co křesťan může očekávat v sídle militantního ateismu a ohnisku morálního rozkladu? Prý se lidé na barikádách modlili (ale nevíme za co ty modlitby byly). Děkuji za upřesnění.

 11. Ivan.František. Stejskal napsal:

  Nositel nobelovy ceny za mír nevynechá při své cestě za utužení sankcí ani Vatikán. Tak mi vrtá hlavou co asi odchovanec lebek a hnátů (Řád Skull and Bones) potřebuje od hlavy katolické církve.

  http://www.czechfreepress.cz/e.....ajina.html