Během právě probíhající pouti pořádané organisací UNITALSI (Italská národní jednota pro přepravu nemocných do Lurd a mezinárodních poutních míst), byl do Lurd přivezen ostatek bl. Jana Pavla II.

Svolení k tomu udělil předseda Papežské rady pro pastoraci ve zdravotnictví arcibiskup Zygmunt Zimowski. Ostatek by tak mohl být uctíván poutníky z celého světa.

Salvatore Pagliucca ve vysílání Radia Vatikán poznamenal, že právě prožíváme Rok víry, v němž byla svolána biskupská synoda za účelem zkoumání otázky „nové evangelisace“ – „tématu velice blízkému srdci Jana Pavla II.“. „Vliv tohoto papeže je v Církvi i mezi věřícími neustále cítit,“ řekl. Takže „přítomnost relikviáře blahoslaveného Jana Pavla II. na této pouti je velice významným znamením, neboť představuje přítomnost jeho myšlenek a citů, a to především lásky, kterou jako člověk a jako pastýř choval k lidem, věřícím a zvláště nemocným a zdravotně postiženým.“

Podivuhodnou shodou okolností musela být 21. října, tedy v den, kdy měl do Lurd ostatek Jana Pavla II. dorazit, velká část poutního areálu uzavřena kvůli obrovské povodni způsobené dlouhotrvajícím deštěm nad jihozápadní Francií. Podle místních úřadů musely být z lurdských hotelů evakuovány stovky poutníků.

U jeskyně, kde se roku 1858 Bernadettě Soubirous zjevila Panna Maria, byla hladina rozvodněné řeky Gave de Pau 1-1,5 metru nad zemí. V ulici, kde se nachází většina hotelů pro poutníky, dosahovala voda do výšky 80 cm. Majitel jednoho z hotelů během sledování evakuace poutníků pravil: „Něco takového jsem za 40 let ještě neviděl.“

„Prostor před jeskyní je zcela zaplaven vodou, i oltář je pod vodou,“ řekl Thierry Castillo, správce poutního místa. „Řinou se tam přívaly bahna,“ dodal. Zároveň poznamenal, že očekává obrovské škody, jejichž náprava bude velice nákladná. Zvláště zmínil vodní elektrárnu poskytující areálu elektřinu, která byla těžce poškozena připlavenými kmeny stromů.

Hladina řeky Gave de Pau byla v sobotu 20. října tři metry nad normálem a stále stoupala. Pouze stará bazilika zbudovaná dávno před II. vatikánským koncilem na vyvýšeném místě je stále nedotčená a dostupná.

Jan P. Staněk
Zdroj: The Remnant Online

P. S.: Podávání na ruku „schválila“ Česká biskupská konference na svém zasedání na Velehradě 4. 7. 1997. Toho dne večer dorazila nad Moravu zvlněná studená fronta, která zahájila dlouhotrvající dešťové srážky a zatím největší povodeň ve známé historii [online].

Komentáře: 26 - k článku Lurdy pod vodou

 1. ise napsal:

  Velice zvláštní.Možná opravdu Panna Maria chce světu něco říct.

 2. Hamish napsal:

  Oni si to vyargumentují – ďábel zuří, protože má přijet ostatek velkého světce, přítele muláhů a čarodějů Jana Pavla II. Koránolíbače.
  Stejně tak s „podáváním na ruku“.
  Sebereflexe jim totiž zcela chybí.

 3. Felix napsal:

  Někdo může brát tyto jevy jako znamení. Ovšem divil bych se znamením,která odezní bez výsledku. Povodeň z r. 1997 je pryč, podávání na ruku zůstává. Povodeň na Filipínách je pryč, tamní liberalismus nadále sílí. Povodeň v Lurdech už je taky pryč, ostatek zůstává. Takových úkazů je mnoho. Ještě čekám nějaké znamení po vyloučení bp. Wiliamsona. Ano, Bůh ve světě dennodenně působí, ale je dost ponižující si ho představovat jako mouchu, která jednou za čas zabzučí. Bůh působí MOCNĚ. Např. tak, že se rozpadlo imperium sovieticum. Nebo tak, že v troskách bude hnít imperium europeanum. Nebo i takovou drobností, jako byly krajské a senátní volby. Nebo tak, že na evropském kontinenrě je dynamika sekularizace nejprudší v Polsku. Nebo tak, že zrůdy mají ve Francii ústavní většinu. Myslím, že takovým znamením bude i synoda o tzv. nové evangelizaci nebo tzv. Rok víry (obojí kdo čte, rozuměj). kdo tato znamení vidí, komu jsou určena a kdo na ně má reagovat?

 4. Trhač napsal:

  Takhle kdysi uvažoval Dan Drápal (pozor, protestant!) – bída Třicetileté války, temno a rekatolizace českých zemí byla způsobena přítomností spiritistů a astrologů na dvoře Rudolfa II. Jednoduché jak facka. Příčina. Následek. Zde s ním asi nebudete souhlasit :-) Ale můžeme na to nahlédnout i jinak: Lukáš 13:4. A pro všechny ty povodňové vykladače ještě: Genesis 9:15.

 5. josef napsal:

  Nebojte se pánové nebeské těleso už je v pohybu a Bůh se nenechá vysmívat. Kdyby nebylo mocné přímluvy svaté Panny už dávno by jsme se smažili v pekle.

 6. Ivka napsal:

  Já se „divím“, že medžugorská Gospa k tomu mlčí….už měla vydat nějaké prohlášení přes své vizionáře!

 7. Tomáš Pavel napsal:

  ad6 – To bude síla, až „vydá“.

 8. Felix napsal:

  6. Nemlčí. Už vydala své prohlášení přímo z Hercegoviny, jen má jinou vizionářku: http://czech.ruvr.ru/2012_10_24/92302847/

 9. Tomáš Pavel napsal:

  ad 8: Otupení lidé neznají znamení nebes. Klaní se „výtvorům přírody“.

  ad 9: Podle mne šlo o ironii Ivky – narážku na pravidelná medju „poselství“.

 10. Felix napsal:

  10. Já v tom nic ironického nevidím. Sám bl. Jan Pavel II. chtěl přemístit sídlo papeže do Medžugorje, jen kdyby mu to předpisy nezakazovaly. A všimněte si, prosím, slov té paní starostky: vysílá „ostatním zemím poselství (!) tolerantnosti, demokracie a rovnosti.“ Co je na tom v nesouladu s dnešním katolíkem? Jen nevím, zda to vysílá každý týden …

 11. Tomáš Pavel napsal:

  11. s dnešním katolíkem to je hodně v nesouladu, milý Felixi. Něco jiného jsou ovšem posněmovní protestanté za katolíky pouze vydávající se. (Měl jsem za to, že máte v těchto pojmech jasno.)

 12. José napsal:

  A není to třeba způsobeno tím, že někde v okolí hodně pršelo?

 13. Pius napsal:

  Ad 13.
  Je úspěšné zvládnutí zdejší Ochrany proti spamu (Sečtěte devatenáct a dvacet) způsobeno spíše tím, že můj mozek ta čísla sečte, nebo spíše tím, že můj prst klepne na klávesu 3 a klávesu 9?

 14. Tomáš Pavel napsal:

  13 – Když byla tenkrát za dob praotce Noe potopa světa, tak to taky „někde v okolí hodně pršelo“…

 15. josef napsal:

  Oni si to někteří budou zdůvodňovat, jelikož to že by to mohlo přijít až ke mě je děsiví. http://cs.gloria.tv/?media=351729

 16. José napsal:

  Ad 14, 15
  Víte, já bych se povodní v Lurdech nezatěžoval. A proto jsem napsal tento ironický komentář. Myslím, že nejlépe to vystihl Felix, č.3 a tím by komentáře u tohoto tématu mohly končit. Myslet si, že když se stalo to či ono, tak se musí na to jako reakce stát zase něco jiného, je, nezlobte se na mne, poněkud dětinské a připomíná argumentaci zastánců konspiračních teorií.

 17. Felix napsal:

  17. Následnost událostí, řetěz příčin (u rozumových bytostí důvodů jejich činů) a následků samozřejmě existuje. Příčiny zkoumá věda, tj. třeba i filosofie), důvody, pokud je autor neprozradí, odhadujeme. Je někdy i nemožné je vysledovat u člověka i u Boha. Máme různé domněnky, obavy, ale spíš bychom se měli věnovat – třeba v těch Lurdech – tamní situaci, než domněnce, že byla důvodem Božího jednání. Na posouzení té situace (třeba i těch ostatků) rozhodně záplavy nepotřebujeme; není ani vhodné je zapracovávat do našeho posouzení. Stejně tak situace na Filipínách je jasné, podávání na ruku je jasné, ano i výsledek krajských a senátních voleb je jasný pro toho, kdo ví, jak jsem uvedl jinde, že „každý výsledek voleb je obrazem a svědectvím o výchovné práci katolické církve v daném národě.“ Ona je vychovatelkou národa par excellens a ona má za národ i primární odpovědnost. Nač se ještě zabývat domněnkami o znameních?

 18. Tomáš Pavel napsal:

  17 jsem velmi rád, že nejste zdejší cenzor.
  18 vůbec netuším, proč si lidé myslí o přírodě, že má snad nějakou vlastní inteligenci jako kdyby mělo jít o živou bytost a prvoplánově od ní Boha oddělují, ač si mohou v klidu přečíst v Exodu, jak to se spojením Boha a přírody opravdu je.

 19. josef napsal:

  už se stalo, bolševici jsou zpět

 20. Felix napsal:

  21. Na jednu stranu je to tak. Každý vidí výsledky voleb, sílu starobolševiků. Ale málokdo vidí, že neobolševici jsou nebezpečnější než ti staří a málokdo vidí, že neobolševici tu spoluvládnou už léta, že starobolševici jsou v mnohém pravicovější, než běžný neobolševik v médiích, na VŠ i v řídicích strukturách. Málokdo si uvědomuje, že cestu starobolševikům prorazili právě ti neobolševici. A proč to píšu sem? Jednak jako reakci na těch pár slov, ale hlavně, že v círivi je tato nevědomost asi nejsilněji zakořeněná. Vzpomeňme dokonce na mnohé velebení mnohých neobolševiků, nebudu jmenovat, aby mi to Admin nevymazal, ale toto velebení je mezi katolíky úplně doma. Jó, ale na strobolševika jsou jako býk na hadr. Naprosto pozdě! A nepoučili se, velebení neobolševiků masivně pokračuje. Myšlenky mají následky.

 21. josef napsal:

  pro ty lépe chápavé byl podvod se sametem jasný už pár měsíců po jeho začátku a pro ty super chápavé to bylo po II.VK kdy na tomto nedošlo ke konfrontaci tohoto zrůdného ďábelského zřízení a to ve všech formách
  neobolševik jenom krade, ale starobolševik se nerozloučil s terorem

 22. Felix napsal:

  23. Nic ve zlém, ale asi jste katolík, že? Katolík nepotřebuje nějaká rozlišovací znamení. Bolševika pozná s jistotou podle znaku: člen KSČ(M) a příp. člen ČSSD. Proto nerozumí, jak to, že konservativec pan Cameron prosazuje homosňatky, uznává vládu syrských teroristů a bombarduje Libyi. Jak to, že pan Havel mluví o rodině jako o teletníku, jak to, že paní Wagnerová nemá ráda pana Čunka, jak to, že pan Kalousek zvyšuje DPH, jak to, že pan Nečas se připojil k lovu na pana Bátoru. Katolíkovi stačí to, že někdo má rudou knížku. A vidí, že kraje ovládli ti s rudou knížkou. A nechápe, jak je to možné. A nezbývá mu než dojem, že to je Boží dopuštění. Modlí se k Bohu, aby Bůh zařídil, že kraje přestanou být rudými. A bude se při příštích volbách velmi divit, že ho Pán Bůh nevyslyšel. Katolík nechápe, jak to, že ve Španělsku, teď ve Francii se zavádějí homomanželství. Katolík nechápe, jak to, že jsou potraty? A dává to za vinu Sovětskému Svazu, kde to bylo první. Jak to, že v té slavné krásné Americe, kde komunistická strana není, jsou potraty? Je to infiltrace Sovětským Svazem. Pro katolíka je i nyní satanem Rusko. Kdo jiný by to působil. Kde máme ve Velké Británii komunisty? Prostě katolík vidí jediné: rudou knížku. Ostatní jsou svedeni rudou knížkou. Rozpoznat daleko zrůdnější neobolševismus, který je v ODS, TOP, Straně zelených, katolík není schopen. Vždyť to katolík viděl v televisi: pan Havel se modlil, je na to svědek nejpovolanější, růženec! A tak i tu miliardu zavražděných nejmenších zabili ti s rudou knížkou!!! Když už mluviíte o vraždě, pane Josefe. V USA mnoho desítek miliónů zavraždila rudá knížka. Prý byl v Bostonu viděn živý komunista. Ten. On!

 23. Tomáš Pavel napsal:

  AD 24: „Prostě katolík vidí jediné: rudou knížku.“
  @ To je tvrzení odkud? Uveďte, prosím, pramen. Děkuji.