V argentinském městě Posadas se 11. října uskutečnila takřka orgiastická demonstrace feministek a propotratových aktivistek. Účastnice demonstrace křičely, plivaly a stříkaly barevnými spreji na katolíky, kteří vlastním tělem bránili místní katedrálu. Incident byl zachycen přítomnými novináři na videozáznam.

Každoroční „Národní setkání žen“ je nechvalně proslulé pro notorické projevy vandalismu a další útoky na katolickou církev. Podle zpráv místních médií nechal u této příležitosti místní biskup Juan Martínez uzavřít katedrálu a zrušit pravidelné bohoslužby. S nepochopením se však letos setkalo to, že biskup přímo nepožádal policii o vytvoření bariér nebo o aktivní ochranu katedrály, která se nachází při trase pochodu feministek.

Místní katolíci obstoupili průčelí katedrály a vlastním tělem bránili chrám Páně před poničením a znesvěcením. Vytvořili živou zeď, přičemž byli s modlitbou na rtech vystaveni útokům agresivních „aktivistek“ bez jakékoli policejní ochrany.

Po těchto útocích, při kterých se účastnicím demonstrace podařilo barevnými spreji počmárat část katedrály, biskup Martínez řekl, že diecéze zvolila „mírovou cestu bez konfrontace“, útoky feministek však označil za hanebné. Feministky přitom označil za profesionální provokatérky. Řekl, že do 48 hodin budou hanebné nápisy odstraněny, avšak to, že bylo město takto vystaveno útokům, vandalismu a demolicím, je ostudné. Neopomněl se též vyjádřit v tom smyslu, že pokud by se něco takového událo u synagogy, bylo by to ihned všemi označeno za antisemitskou agresi. Jestliže je to zaměřené proti katolíkům, není to žádný problém.

Argentinské „Národní setkání žen“ každoročně přitahuje tisíce aktivistek z různých extremistických feministických uskupení, z velké části takových, které sdružují ženy postižené homosexualitou. V rámci těchto setkání se snaží krajně agresivním a obscénním způsobem prosazovat svůj politický program postavený na plné legalizaci potratů a všeobecné akceptaci homosexuálních projevů se všemi důsledky, k čemuž nyní postupně dochází v Evropě.

V roce 2010 byla poničena řada budov ve městě Paraná, kde byli též fyzicky napadáni místní katolíci, přičemž nejméně jeden utrpěl těžké zranění. K podobným konfrontacím došlo i v letech 2007 a 2008.

K. I. Šimek, na základě různých internetových zdrojů, především LifeSiteNews.

Komentáře: 19 - k článku Katolíci napadeni feministkami při obraně katedrály

 1. Felix napsal:

  Tak koukám, že se nová evangelizace z Evropy a Severní Ameriky zdárně šíří i do Jižní Ameriky. Přeji synodním otcům, aby nepolevili v otvírání se světu a pevným krokem pokračovali v moderní cestě nastoupené před půl stoletím k ještě lepším zítřkům. Biskup Martínez je takovým malým příkladem. (Prosím, to byl on ten posprejovaný?)

 2. Tak si tak říkám, jak jsou chudáci nomáci totálně zdegenerovaní. Před padesáti rokama by dostali pipiny tak na zadek od katolíků, že už by si to nedovolili nikdy. Říkají, že brání katedrálu. No budiž, budovu uchránili,ale jsem si jistý, že Krista Pána rozhodně neuchránili od rouhání, zlořečení a podobných věcí. Asi jsem divný ale mě velí moje láska k bližnímu zakročit takovým způsobem proti jeho rouhání, aby to pochopil. No a když je někdo tak tupej, že nadává a sprejuje mého biskupa, tak by skončil v potoku vlastní krve a došlo by mu, kdo to je biskup, kdo to je katolík.

 3. mlp napsal:

  Felix, v Latinskej Amerike je vplyvom reforiem Koncilu, a konciloveho noveho ucenia, liberalizmu a teologie oslobodenia, noveho ucenia o vztahu Cirkvi a statu a nabozenskej slobode ktolicizmus uz v troskach.
  USA len na to cakali, ako povedal jeden americky prezident na zaciatku 20. storocia:,,Pokial tieto krajiny zostanu katolicke, nikdy ich neovladneme“.
  Preto USA tam podporovali oligarchiu, slobodmurarov, sekularizmus, nabozensku slobodu pre nekatolikov, a zial, naivni koncilovi otcovia tieto zasady este sami samovrabne prijali :( Na to cakali severoamericke sekty, s dolarmi za chrbtom, a s podporou americkej vlady…
  Vysledok? Stracame latinsku Ameriku ohromnym tempom.
  Udaje z wiki, kam uz poklesol pocet katolikov v krajinach kedysi uplne pokatolicenych:
  Guatemala: katolikov uz len 50-60%
  Salvador: katolikov uz len 52,5%
  Honduras: katolici uz v mensine, ln 48%
  Nikaragua: katolikov 58,5%
  Brazilia: katolikov 64,6%
  Chile- uz len 70% katolikov
  Uruguay- uz sme mensinou, len 45,7%
  Argentina- nominalne uz len 76,5%
  ..
  Teraz si pripominame aj Koncil , ako vidno i zo statistik, tento najvacsi masaker a tichu genocidu katolikov :(

 4. Felix napsal:

  3. Takže Vy tvrdíte, že nová evangelizace už 50 let jede naplno i v Jižní Americe? To by mohl pak zachránit už jen Rok víry. Hned na jeho začátku byl jmenován nový prefekt Konkregace pro nauku víry, to by se mohlo s novou evangelizací vtipně doplňovat. Nebo se mýlím? (Je tu ještě projekt nádvoří pohanů …)

 5. Libor Rösner napsal:

  Že to někdy tito protestující nezkusí na muslimy, třeba takový útok na nějakou mešitu, dejme tomu ve Francii, ze stejných důvodů jako v té Argentině:)

 6. David Hibsch napsal:

  Chce to mentalitu Cristeros, vědět komu jsem uvěřil, že svatí nebyli žádné kýčovité nasládle charismatiskoekumenické trosky a poslat k šípku ten pokoncilní pacifismus. Ty čůzy seřezat a hotovo.

 7. Ivka napsal:

  Nechápu, proč se „obránci“ katedrály tak nechali ponižovat zfetovanými lesbami.
  Měli vzít do rukou klacky a hnát tu lůzu pryč.
  Příště jim kostelík rovnou vypálí!

 8. Libor Rösner napsal:

  7 – ženu ani klackem neuhodíš…:)

 9. David Hibsch napsal:

  8. Libore, v tom případě je zapotřebí opět definovat co je to žena….já tam žádný ženský neviděl….žena je buď dáma,tedy žena, jak jest popsána již ve SZ zákoně, nebo jde o něco tak šíleného, že to „něco“, uhodím klackem bez problému :-))

  Znáš tu píseň tady od nás….o té šavarne robce a haviřovi, co tak hlupy byl….. :-)

 10. Tomáš Navrátil napsal:

  To je právě to. „Tolerance“ ze strany katolíků je brána za slabost jak od muslimů, tak od těchto femiindividuí. Katolíci jsou vybíjeni jak na jatkách a nomduchovenstvo útrpně mlčí v tristním sebeukájení, „že ti druzí už snad dostanou rozum a snad přijdou na to, co je dobré a co zlé“. Obávám se, že takhle zle nebylo ani tenkrát v Sodomě nebo Gomoře.

 11. Felix napsal:

  10. Nesouhlasím s tím, že „katolíci jsou vybíjeni jak na jatkách.“ To jsou jen relativně malé počty, budící pozornost. Podstatná je naopak praktická apostase, moderní katolík sice jásá, ale neví co věří mysle si však, že to ví velmi dobře; to, co se mu předkládá jako katechismus, jeho zmatenost prohlubuje. A protože neví, co věří, naprosto není s to nějak zasáhnout do veřeného prostoru. Vyklidil ho, jak patrno socdemákům ba komunistům. Na blekotání a kytarové akordy nelze veřejnost získat. To je to hromadné vybíjení jak na jatkách. A čím novější evangelizace, tím je vybíjení větší.

 12. Felix napsal:

  Rok víry nám pěkně začal v Uruguai: Legalizace potratů v Uruguayi http://www.radiovaticana.cz/clanek.php4?id=17293 – čím novější evangelizace, tím větší úpadek …

 13. Tomáš Navrátil napsal:

  11. souhlasit nemusíte. Fakta jsou fakta – Egypt byl tak viditelný, že si toho i ve Vatikánu všimli.

 14. Tomáš Navrátil napsal:

  12. to není začátek Roku víry. To je jen pokračující propotratová politika.

 15. Felix napsal:

  14. Rozumím Vám: (ne)šíření víry a (ne)šíření potratů spolu nesouvisí. Po návratu do Vatikánu tam své antipolitické spolubratry pozdravujte.

 16. Tomáš Navrátil napsal:

  Ad 15: Příště si raději přečtěte článek do konce, než zas hodíte tamtím čímsi hnědým fuj na ISJ. Hlavně poslední odstavec. Nějak jsem tam nevyčetl, že by církev souhlasila s potraty a takto začala Rok víry. Ale možná čtu nějak jinak, než Vy. (((-.

 17. Felix napsal:

  16. Nejde o to, jak kdo čte, ale o to, jak myslí a konečně co myslí. A protože Vy jste vymyslel absurditu „církev souhlasila s potraty a takto začala Rok víry,“ již, nevím proč, přisuzujete zrovna mně, myslíte nějak vadně. Vaše vadné myšlení vysvítá i z toho, že nejste s to pochopt, co myslím já. A za třetí – na vadnost Vašeho myšlení jsem Vás upozorňoval už dříve několikrát. Nevím, čím se živíte, ale u mnoha lidí pomáhá právě cvičba logického myšlení. Chce to čas, zájem a kritika, který Vás bude pečlivě opravovat, kdykoliv se Vám do myšlení vkrade nějaká alogičnost vinou zbrklosti, kladné či záporné emoce, předsudku apod. Stojí to za tu námahu. Člověk se pak jen tak snadno nezesměšní. Cvičit se lze dobře i na médiích, tam je nejen alogičností, ale i naprostých hloupostí mnoho. Některé jsou velmi záludné a náročné. (Já se přiznám, že čtení Vašich komentářů logice mého myšlení moc nepomíhá, příp. alogičnosti jsou zřetelné a snadno rozpoznatelné; z tohoto hlediska čtu ze známých osobností nejraději ne nějakého komuniatu, ale pana Kalouska – tp je skutečně velmi rafinovaný a podvodný mazák. Taky třeba pan Bělobrádek nám roste.)

 18. Tomáš Navrátil napsal:

  Pane Felixi, neznám Vás osobně (na rozdíl od několika lidí z ISJ). Ale důrazně Vás žádám, abyste nadále neporušoval zdejší pravidla diskuze a přestal mne jednou provždy napadat a podsouvat mi moje vlastní myšlení. O komentu 13 mimo téma nemluvě. Děkuji.

 19. Admin napsal:

  Domnívám se, že jde o nedorozumění, které ani jednoho z diskutérů nedehonestuje. Proto se, prosím, vzájemně nevyhrocujte.