…takhle to však s určitostí nedopadlo:

Sodomitská propaganda na cestě ke zničení lidské přirozenosti dobývá v současných dnech v naší zemi další metu. Na základě dobrovolných finančních příspěvků se podařilo nakladatelství Meandr vydat „pohádku“ pro nejmenší jménem Princ a Princ doprovázenou ilustracemi diskutabilní úrovně. Příběh začíná tak, jak je u mnoha klasických pohádek zvykem – hledáním nevěsty pro mladého prince. Ten však nejeví zájem o krásnou princeznu a nakonec se „zamiluje“ do jejího bratra. Vše končí slavnou „svatbou“.

pp

Autorkou publikace je nizozemská „spisovatelka“ Linda de Haan, překladatelkou Adéla Elbel, členka deviantního hudebního uskupení Čokovoko.

Účelem knihy je dle vydavatelů „seznámit děti s homosexualitou od útlého věku“. Na pomoc homopropagandě byl přizván i významný dětský psycholog J. Šturma: „Ačkoliv se případné homofobie v člověku završují spíše v dospělosti, jedná se o kontinuální proces, kterým prochází už od dětství. Rodiče by s dětmi měli o těchto věcech mluvit,“ říká Šturma. Beztak si údajně všimnou, že pro kamaráda ze školky třeba chodí dvě maminky nebo dva tatínci.

À propos, mezi diskutujícími na internetu se objevují i tací, kterým nevadí obsah knihy, ale samotný styl psaní. Někteří dokonce označili příběh dvou princů za „škvár“ a „stylistický odpad“.

Linda de Haan již sepsala pokračování Princ a rodina. Toto dílo otevírá problematiku adopce dětí homosexuálními páry (princové si šťastně adoptují děvče).

Co na to F. Spirago a jeho Mravouka?

Hřích sodomský se jmenuje dle obyvatelů Sodomy. Obyvatelé Sodomy se oddávali nepřirozeným prostopášnostem; (Jud. 7.) a proto Bůh je zahladil ohněm a sírou. (1. Mojž. 18.) […]. Toho nadevše hanebného hříchu nelze ani pojmenovati jeho pravým jménem, sice by se tím musil znečistiti jazyk učitele náboženství a ucho jeho posluchačů. (Sv. Aug.) O tomto hříchu činí zmínku sv. Pavel v listu k Římanům. (1. 26.—28.)

V tomto duchu však kniha evidentně laděná není.

Zdroj – ilustrace: L. de Haan: Koning & Koning
Zdroj – Mravouka: F. Spirago: Katolický lidový katechismus, Část II: Mravouka

K. I. Šimek

Komentáře: 7 - k článku Byli jednou dva princové. Jeden ze Sodomy, druhý z Gomory…

 1. Walter Donath napsal:

  Nechcem strašiť, ale aby to nakoniec nedopadlo tak, že ďalšia rozprávka bude o tom, ako sa nejaký princ „zamiluje“ do svojho vlastného brata…
  Je strašné, že sa musia vôbec brániť prirodzené princípy, ktoré si donedávna nedovolil spochybniť nikto, pokiaľ nechcel byť (bez ohľadu na svoje vierovyznanie) označený za nenormálneho.

 2. chouan napsal:

  dřív se lidé za hřích alespon styděli, dneska ho s požehnáním médií vytrubují do světa. je mě z toho špatně.

 3. nino napsal:

  Walter Donath, ono smutne je, ze tie prirodzene principy dnes musia katolici branit i pred samotnymi biskupmi a dokonca papezom.
  I vcera zadrzali 50 Francuzov, co protestovali proti sodomskym ,,manzelstvam“, a dnes sa chysta, myslim, ze o 14:30 velka demonstracia v Parizi. Neni prva za posledne mesiace, Francuzi preukazali neskutocnu odvahu, za Boha a svoje hodnoty, a co papez? Zlocinne mlci, ziadne slova podpory obycajnym Francuzom, ziadne odsudenie nasila zo strany francuzskej vlady, nic. Ziadne gesta… asi je zaneprazdneny gestami voci ateistom a inym nevercom…

 4. nino napsal:

  Zatialco katolici, v prvej linii, brania Bozi zakon, nas, z Bozieho dopustenia, papez Bergoglio zatial rozprava neskutocne ruhave nezmysly, a snazi sa nadbiehat, kde komu, tento krat ateistom:
  http://zpravy.idnes.cz/papez-a.....anicni_pul

 5. nino napsal:

  Chouan, zial, horsie je, ze dnes maju skrytu podporu zo strany cirkevnych predstavitelov, ktori zapredali katolicizmus, a neboja sa Boha, Jeho sudu, ani pekla. A vsetkemu tomu kraluje Borgio, teda Bergoglio, aj s jeho mlcanim, ktory sa tvari, ze ziadni vysoki cirkevni hodnostari poslednej dobe nepodporili sodomske zvazky, a odmietol ich volat na zodpovednost, a tiez mlci k tomu, co sa deje vo Francuzsku.

 6. nino napsal:

  Ostava nam sa len modlit, aby tak, ako skoncila doba borgiov, skoncila i doba bergogliov- iba po bergoglioch sa bude musiet ovela viac pozametat a hrubsia ciara nakreslit, za ich era verejne odsudit a zavrhnut ovela hlasnejsie, aby sa uz neopakovala.

 7. Pavla H napsal:

  Nesmíme zapomínat, že homosexualita v Sodomě byla jen důsledek jejich pyšného života, kvůli ní ji neodtranil, ale kvůli jejich životu jaký vedli – sebejistý a pyšný, Bůh se na nás dívá stejně, a můžeme jen doufat že církev a křesťané nejsou stejní …že každý posiluje ubožáka, dává hladovému najíst a obléká ty, co jsou nazí….:
  Ezechiel 16,49-50
  „Hle, toto byla nepravost tvé sestry Sodomy; pýcha, sytost chleba a sebejistý klid, který měla i se svými dcerami. Ale ruku utištěného ubožáka neposilovala. Povyšovaly se, páchaly přede mnou ohavnost, a tak jsem je odstranil, jak jsem uznal za vhodné .“